علت برفک یخچال اسنوا

علت برفک یخچال اسنوا

09130279241

مطلبی که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم این است که چرا یخچال فریزرهای اسنوا در قسمت هایی مثل پلاستافوم برفک می زند؟

من چند سالی است که تعمیرات محصولات اسنوا را انجام می دهم، مدلی که من زیاد شاهد برفک زدن آن بودم، مدل های 810، 270 و 240 و 676 بوده. بعضا این مشکل را در بعضی از مدل های خاص ساید بای ساید هم دیده ام. این موارد را به طور کامل برای شما خواهم گفت.

 

در این مطلب قصد داریم که به شما به طور کامل آموزش بدهیم که علت اینکه داخل یخچال فریزر شما یخ می زند چیست و چه طور می توانیم از این موضوع پیشگیری کنیم که دیگر پیش نیاید و اینکه چه قطعاتی خراب شده که باعث این مسئله شده است؟

 

اگر شما احیانا کارآموز یا فردی هستید که به این رشته علاقه دارید و می خواهید مثل بچگی های خودم دستی در یخچال ببرید، استرس خراب شدن را هم دارید. ما در این مطلب در کنار شما هستیم که استرس را کم کنیم و با علم بیشتر به سمت این موضوع برویم. خدا را شکر امروزه این فضاها وجود دارد. ما در قدیم اگه چیزی را نمی دانستیم مرتب سیم ها را به هم اتصال می دادیم، برد را می سوزاندیم و بعد هم که بیرون می آمدیم رنگ از رخسارمان پریده بود.

 


در این مطلب قصد داریم به شما کمک کنیم که اگر احیانا شما دست به آچار و فنی هستید، خودتان بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

در مرحله اول باید علت برفک یخچال اسنوا را مشخص کنیم؟

وقتی علت مشخص شد بعد باید سراغ بقیه موارد برویم.

نمایندگی اسنوا در اصفهان

 

برای تشخیص علت برفک باید اول باید بررسی کنید که کدام قسمت برفک زده: 

در بعضی از مدل های یخچال فریزر گاز از داخل یخچال تزریق می شود و در بعضی از مدل ها از داخل فریزر …

اینکه می گوییم گاز از داخل یخچال تزریق می شود یعنی چه؟

در یخچال فریزر، لوله ای به نام لوله مویی یا کاپیلاری تیوپ داریم. این لوله هر جایی که قرار داشته باشد گاز از همانجا داخل یخچال فریزر پاشش می شود. اگر گاز در قسمت یخچال پاشش شود پس انتهای گاز داخل فریزر است. یعنی اینکه گاز از داخل لوله مویی در یخچال پر می شود و اول یخچال و بعد داخل فریزر می رود.

نمایندگی یخچال اسنوا در اصفهان

اگر یخچال را باز کردید و دیدید که از لای پنجره های پلاستافوم برفک هایی بیرون زده، اول باید خیلی با احتیاط عمل کنید. تنها چاره  این است که یخچال را برق دربیاورید، در یخچال فریزر را باز و یک پنکه جلوی آن بگذارید.
اما اگر مواد غذایی هم داخل فریزر هست می توانید آن از برق نکشیده و درب فریزر را هم باز نکنید و فقط در یخچال را باز کنید و جلوی آن پنکه بگذارید.
اجازه بدهید که یخ ها آب بشود.

اگر احیانا نیت دارید که پیچ ها را باز کنید و پلاستافوم را از لای یخ ها بیرون بکشید از الان به شما بگویم که خرج یک پلاستافوم را روی دست خودتان گذاشته اید و این باعث می شود که مجبور بشوید مبلغ حداقل 150 تا 300 هزار تومان هزینه کنید و یک پلاستافوم بخرید و روی دستگاه نصب کنید. 
پس از اعمال قدرت و زورآزمایی در کارهای فنی جدا خودداری کنید.


آموزش بررسی قطعات دیفراست

 

الان در مورد یخچال فریزرهای مدل 270 و 810 صحبت می کنیم که عکس آنها هم قرار می دهیم.

این دو مدل یخچال فریز هایی هستند که عموما بالا یخچال و پایین فریزر هستند، فریزرهای آنها دارای 3 کشو هست و صفحه نمایشگر دقیقا بالای سر دیسپنسر آب قرار دارد و یک نگین آبی رنگ خوشگل هم داخل یخچال و در قسمت بالا قرار دارد.

نمایندگی ماشین لباسشویی اسنوا در اصفهان

 

در این مدل یخچال فریزرها، گاز از داخل یخچال تزریق می شود. پیچ های پلاستافوم که 4 یا 5 عدد در پایین و 2 عدد در بالا هستند را باز کنید. بعد از اینکه پلاستافوم را باز کردید و آن را درآوردید، با یک رادیات آلومینیومی رو برو می شوید. داخل رادیات آلومینیومی سنسور و ترمیوفیوز قرار دارد.
سنسور که آخرین نقطه اواپراتور هست، سیم زرد رنگی هست که سرش پلاستیکی سفید رنگ و پایین رفته و با بست کمربندی به انتهای اواپراتور وصل است. به این قطعه سنسور دیفراست می گویند. کار این سنسور این است که زمانی که یخچال فریزر یا اواپراتور سرما را تا انتها پر می کند سنسور مقاومتی را روی برد نشان می دهد و برد متوجه می شود که اواپراتور یخ زده و یخچال را روی حالت برفک زدایی می فرستد.
یک عدد المنت آلومینیومی با همین اواپراتور مماس شده و داغ می شود و برفک ها را آب می کند.
اگر برفک یخچال آب نمی شود، احتمال دارد که المنت درست کار نکند …

 

 

عزیزان من بی مایه فتیر است، اگر هم می خواهید پول تعمیرکار ندهید و هم می خواهید خودتان تعمیرات را انجام دهید، این کار اشتباه هست. ولی از آن جایی که من کاملا شما را درک می کنم و می دانم که بخاطر قضیه مالی نیست که شما به تعمیرکار زنگ نمی زنید و همچنین می دانم که شما هم از جنس خود من هستید و من هم یک روزی جای شما بودم، تا جایی که بتوانم کمکتان می کنم.

شما به یک اهم متر نیاز دارید. افرادی که این خصوصیت من را دارند، همیشه این ابزارآلات را در جعبه ابزار خود دارند.

هر چقدر که لوازم خانگی ها را بدون علم سوزاندید و بعد هم گفتید خودش خراب شده کافیست … یک اهم متر بخرید و مقداری هم با علم پیش بروید، مطمئن باشید که تعمیرکار خوبی می شوید.

من بعدا کار با اهم متر را در یک مطلب جداگانه برای افرادی که مثل خودم هستند می نویسم.
اهم متر را روی حالت اهم بگذارید، سوکت سنسور را درآورده و سنسور را اهم گیری کنید، دمای اتاق باید دمای حدود 9 الی 10 درجه را نشان بدهد. اصولا می گویند که در دمای 25 درجه باید 10 اهم را نشان دهد. حالا اگر که احیانا هوا مقداری سردتر یا گرم تر باشد ممکن است در حد 1 اهم تفاوت داشته باشد.

مرحله بعدی این است که سراغ ترموفیوز بروید. ترموفیوز یک فیوز حرارتیست که از بیش از حد داغ شدن المنت بنا به هر دلیل بحرانی جلوگیری می کند. یعنی اگر بنا به هر دلیلی داخل کابین خیلی گرم شد و احیانا سیستم یخچال اشتباها المنت را در مدار نگه داشت، برای اینکه از آتش سوزی جلوگیری شود قبل از آن ترموفیوز می سوزد. پس ترموفیوز را هم با اهم متر چک می کنیم که ببینیم آیا به همدیگر راه می دهند یا نه.
(در یخچال های 810 المنت های 220 ولت استفاده شده) المنت را هم مستقیما به برق بزنید و آمپرمتر انبری یا کلاب را به المنت می اندازید و ببینید که آمپر می کشد یا نه. اگر آمپر کشید که سالم و اگر نکشید یعنی اینکه المنت خراب است.

البته برفک زدایی نمی تواند فقط مربوط به این قضیه باشد اما اصلی ترین مسئله همین است.


 

علت برفک یخچال اسنوا

1) عمل نکردن سیستم دیفراست ( که در بالا کامل توضیح دادیم)
2) خرابی برد. اگر برد خراب باشد و فرمان ندهد یا فرمان نگیرد هم این مشکل پیش می آید.
3) خرابی سیم های بین برد و المان های برفک زدایی

 

ان شا الله که موفق و پیروز و سربلند باشید.

 

تعمیر یخچال فریزر اسنوا 

تعمیرات در محل و در اسرع وقت

09130279241

همراه با ارائه ضمانت نامه معتبر و فاکتور رسمی