علت کار نکردن یخساز یخچال اسنوا

علت کار نکردن یخساز یخچال اسنوا

09130279241

 

یخساز یخچال فریزر اسنوا داخل فریزر قرار دارد. در حالت اولیه آب از داخل فیلتر عبور می کند و بعد از عبور از شیر برقی به داخل یخساز یخچال اسنوا می رود. در برخی موارد نمیتوان یخ را از یخساز گرفت. در این مقاله تصمیم داریم تمام مواردی که علت کار نکردن یخساز یخچال اسنوا است را بررسی کنیم.

 

نکته قابل توجه این است که اگر سرمای فریزر است به حد نصاب نرسد باعث می شود که آب یخ نزند. حالا با هم بررسی می کنیم که علت به حدنصاب نرسیدن سرمای فریزر چیست؟

 

به حد نصاب نرسیدن سرمای داخل فریزر اسنوا چه دلایلی می تواند داشته باشد؟

1- یکی از عمده‌ترین دلایل می‌تواند خراب بودن فن یخچال فریزر باشد. که در یخچال فریزر های اسنوا و دوو این موضوع شایع است. هنگامی که فن خراب باشد باعث می‌شود که سرما به حد نصاب نرسد و سرما به خوبی سیرکولر نشود و در نتیجه آب یخ نمی زند.

هنگامی که آب یخ نزند سنسوری که در زیر یخ ساز قرار دارد باعث می‌شود که دما را تشخیص ندهد و آب یخ نمی زند. 

2 – یکی دیگر از دلایل می‌تواند خرابی خود یخ ساز باشد. اگر موتور یخساز خراب باشد، نتواند قالب یخ را بچرخاند و داخل یخساز بریزد این اتفاق می افتاد و یخ ساخته نمی شود.

3 – یکی از دلایل دیگر می تواند خرابی قالب یخ ساز باشد. قالبی که در آن آب میریزیم اگر دچار ترک یا شکستگی باشد باعث می شود که یخ را به هم بچسباند و یخ تولید نشود.


چرا یخچال اسنوا یخ نمی سازد؟

یکی از دلایل می‌تواند این باشد که شیر برقی که قرار است آب رد کرده و داخل یخچال ببرد مشکل پیدا کرده و آب را داخل یخساز نمی ریزد که کلا یخ ساخته شود.

برای اینکه متوجه شوید چرا یخساز یخچال اسنوا کار نمی کند بهترین حالت این است که از وجود آب تا پشت دستگاه مطمئن بشویم و مطمئن شویم که آب داخل دستگاه می آید.

فیلتر هم می‌تواند نقش مهمی در ساختن یخ را داشته باشد. فیلتر ها باید به صورت استاندارد هر ۶ ماه یکبار تعویض شود. اگر که بیشتر از ۶ ماه یا یک سال یا دو سال طول بکشد، دچار گچ گرفتگی می‌شود و باعث می‌شود که فشار آب کم شود و یخساز یخچال اسنوا به درستی کار نکند.

 

 

البته موارد تخصصی تری هم هست که علت کار نکردن یخساز یخچال اسنوا هست.

1) یکی از این موارد تخصصی برد فرمان است. اگر برد فرمان یخچال فریزر اسنوا خراب باشد، فرمان آب گیری و ریختن یخ را نمی‌دهد و دچار مشکل می شود.

2) یکی دیگر از مشکلات این است که یخساز یخ را می سازد و داخل مخزن می ریزد. ولی مخزن یخ را به بیرون انتقال نمی دهد که این مشکل هم شایع است. بیشتر مواقع می تواند مشکل از موتور چرخان یخ‌ساز اسنوا باشد. وظیفه موتور چرخ آن این است که یک میله مارپیچی در مخزن دارد که یخ ها را به سمت جلو هدایت می کند و موتوری که باید این میله مارپیچ را بچرخاند کار نمی کند.

3) اگر که میکروسوئیچ های درب یخچال هم خراب باشد باعث می شود این موتور کار نکند. چون که قبل از این که این موتور از برد فرمان بگیرد و شروع به کار بکند نیازمند این موضوع است که از برد فرمان بگیرد که در بسته است و بعد موتور چرخان یخچال اسنوا شروع به کار بکند.

4) مورد بعدی می‌تواند خرابی صفحه تاچ یا صفحه نمایشگر یخچال اسنوا باشد. شما حالت یخساز را انتخاب می کنید ولی روی این حالت نمی رود و فرمان به یخ ساز انتقال پیدا نمی کند.

5) مورد دیگر می‌تواند کم بودن گاز یخچال فریزر شما باشد. در کل هر مشکلی بابت برودت وجود داشته باشد باعث می‌شود که سرمای فریزر به حد نصاب نرسد و باز هم یخساز شما درست کار نکند.

6) نکته بعدی این است که سنسوری زیر قالب قرار دارد که اگر درست کار نکند باعث می شود فرمان به برد داده نشود که یخ ساخته شود و بیرون نمی ریزد.